Máte slabý wifi signál? Toto sú najčastejšie dôvody, prečo to tak je

Slabý wifi signál môže spôsobiť veľa nervov členom danej domácnosti. Pre pokoj v rodine by mal byť wifi router umiestnený tak, aby to vyhovovalo všetkým. Čo však môže ovplyvňovať silu signálu a ako by ste to mohli vyriešiť?

Máte slabý wifi signál? Toto sú najčastejšie dôvody, prečo to tak je
Máte slabý wifi signál? Toto sú najčastejšie dôvody, prečo to tak je (Foto: pixabay.com)

Hlavným dôvodom, prečo môžete mať slabý wifi signál je, že ste ďaleko od wifi routera. Vzdialenosť je hlavným faktorom pri tom, akú silu wifi chytáte. Môžete byť ďalej od wifi routera, napríklad ak ste na terase alebo relaxujete vďaka Swim spa. Ďalším z faktorov sú steny a dvere. Tie majú taktiež veľký vplyv na silu wifi. Rôzne materiály vplývajú na signál rôzne. Príčinu môžete hľadať tiež aj v samotnom wifi routeri, dokonca aj v ňom sa môžu nachádzať či už vírusy alebo to môže byť technická chyba priamo v súčiastkach. V neposlednom rade zvážte, či nie je niečím rušený. Môže ísť o iné siete, napríklad ak máte kamerové systémy či inteligentnú domácnosť.

Ako tento problém vyriešiť?

Prvou radou je umiestniť router na lepšie miesto. Niekde do stredu domu, kde bude signál rovnomerne rozložený. No nie vždy je to možné. Ďalším riešením môže byť výkonnejší a silnejší wifi router. Treba to samozrejme konzultovať s vašim poskytovateľom internetu. Vyriešiť to môžete aj wifi extenderom, no nie je to jedno z tých najideálnejších riešení, pretože sa tak stráca rýchlosť internetu.