Zaručené triky, ako sa zbaviť krtka v záhrade

Každý z nás má rád ten čerstvo pokosený trávnik, kedy dvor pôsobí ako jeden veľký zelený koberec alebo chceme záhradu pripraviť pre nadzemné bazény. Nepríjemne prekvapenie môže prísť vtedy, keď sa vám začnú objavovať kôpky hliny, jedna na druhej. Veľmi ťažko sa to potom opravuje a aj pod trávnikom začnú vznikať tunely, takže sa môže prepadávať. Na pozemok sa vám nasťahoval krtko, no ako sa ho zbaviť?

Zaručené triky, ako sa zbaviť krtka v záhrade (Foto: pixabay.com)

Čím krtko najviac škodí?

Krtko sám o sebe nie je škodlivý, no škodlivé sú cestičky, ktoré pod zemou vytvára a kopčeky hliny. Pri vytváraní cestičiek ničí korene kultúrnych rastlín, aj napriek tomu, že ich sám nežerie. Druhá vec je, že hlinu, ktorú odhrabe vynesie na povrch a tam vytvára kopčeky. Tie sa veľmi ťažko opravujú a aj keď ich z trávnika odnesiete, tak tam zostanú diery do krtkových tunelov. Využite zábrany, pletivo na plot a iné.

Ako sa ho zbaviť

Ako prvé môžete vyskúšať sieťky, tým pádom krtka vyženiete a máte istotu, že sa tam nevráti. Je to potrebné urobiť už vtedy, keď zakladáte trávnik alebo záhon. Sieťku s veľkosťou očiek približne 10 mm uložte do hĺbky 10 centimetrov. Ak sa vám ale nepodarilo vložiť sieťku pred zasadením trávnika, tak skúste plašič. Krtko neznáša hluk, takže takéto nepríjemné zvuky a vibrácie ho odstrašia. Takýto plašič si môžete kúpiť alebo vyrobiť. Na výrobu vám stačí pet fľaša na kovovej tyči zapichnutej do zeme. Keď bude do fľaše fúkať vietor, tak tyč prenáša zvuky.

Plašiče kúpite aj online. Využite zľavové promo kódy a ušetrite pri online nákupe ešte viac.