Ako vybrať správnu sedačku – rozhoduje materiál, veľkosť alebo pohodlie?

Keďže je kúpa sedačky dôležitá a väčšia investícia, mali by ste si ju poriadne premyslieť. Zvážrte výber štýlu, materiálu aj veľkosti. Na výber máte veľké množstvá veľkostí, druhov a farieb, preto nenakupujte impulzívne, ale skôr s poriadnou rozvahou.

Ako vybrať správnu sedačku
Ako vybrať správnu sedačku (Foto: unsplash.com)

Ako vyberať poťah?

Najprv sa musíte rozhodnúť, či je pre vás vhodný prírodný alebo syntetický materiál. Aj to je rozhodujúce pri tom, aká dlhá životnosť vašej sedačky bude. Poťahy sa vyrábajú rôzne a existujú snímateľné poťahy alebo také, ktoré si dokúpite navyše, keby sa vám pôvodný poťah sedačky prestal páčiť. Pri online nákupe môžete ušetriť u obľúbených predajcov, napríklad využiť špeciálne ponuky a zľavy na ASKO-nábytok, ale aj Sconto, Mobelix a mnohé iné.

Čo sa týka ceny, tak tými najdrahšími sedačkami sú tie kožené. Sú veľmi pohodlné, dlho vydržia a keď sa zašpinia tak ich jednoducho očistíte. Lacnejšími verziami sú potom ekokoža a koženka. Nie sú až také kvalitné ako pravá koža, no vzhľadom ju veľmi dobre pripomínajú. Najčastejšou voľbou ľudí je látková sedačka, kde je na výber veľké množstvo rôznych materiálov.

Veľkosť, tvar a pohodlnosť

Veľkosť treba vyberať podľa toho, ako vaša obývacia miestnosť vyzerá. Niekde sa hodí veľká rohová sedačka, no do bytu sa v niektorých prípadoch zmestí len dvojmiestna. Od veľkosti miestnosti záleží aj tvar sedačky. A čo sa týka pohodlnosti, tú si vždy pred kúpou otestujte. Nechcete predsa sedieť na sedačke, ktorá pocitovo pripomína sedenie na kameni či drevenej lavičke.

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/ako-vybrat-sedacku/