Ako dosiahnuť novoročnú harmóniu? Upracte podľa feng šuej!

Nový rok, nové začiatky, nové predsavzatia. Kto by nechcel začínať prvý deň v roku s čistým štítom? Na to, aby ste do svojho života dostali harmóniu a pohodu, stačí niekedy aj upratať. Nebojte sa, nepôjde o klasické celodenné vianočné alebo veľkonočné upratovanie. Stačí aj pár hodín – a feng šuej.

Ako dosiahnuť novoročnú harmóniu? Uapracte podľa feng šuej!
(zdroj: unsplash.com)

Vyhadzujte a opravujte

Upratovanie podľa feng šuej môže trvať iba dve hodiny. Začať by ste mali uvoľnením priestoru od nepotrebných vecí. Nepotrebné a nepodstatné odoberá energiu – to je jedna z hlavných myšlienok feng šuej. Prejdite si doma všetko, čo nepoužívate, od zariadenia domácnosti až po osobné veci. Všetko, čo je pre vás nepodstatné, jednoducho bez ľútosti vyhoďte. Aby sa vám ľahšie upratovalo, predstavujte si pri tom, ako každým pohybom odstraňujete starú energiu a vytvárate priestor pre novú, pozitívnu. Sústreďte sa na miesta, ktoré vám za normálnych okolností odoberajú energiu, čo sú rohy a skryté miesta. Na to vám poslúžia aj najlepšie mopy na zmývanie podláh, ktoré odporúčame. V skutočnosti práve tam energia zbytočne pretrváva. Potrebné je aj opraviť všetko, čo máte doma poškodené a zlomené.

Energie musia voľne prúdiť

Vetranie je zdravé a prospešné aj v súvislosti s energiou. Stará energia sa prostredníctvom otvorených okien a dverí dostane von. Skúste si doma zavesiť zvonkohry alebo zvončeky – ich zvuk tiež pomôže odstrániť zlé energie. Vchodové dvere sú podľa feng šuej najdôležitejšie. Cez ne vstupuje energia, takže vchod by mal byť čistý a presvetlený. Dobré je umiestniť tam aj rastliny a kvety, ktoré vytvoria pozitívny prvý dojem. Hojnosť prináša napríklad lotos, bambus, jasmín, mäta, aloe alebo bazalka. Aj nábytok nesmie stáť v ceste energii. Mal by byť umiestnený v línii s energiou domu a neblokovať dvere alebo okná. Gauč a stoličky by mali byť v pozdravnej formácii. Podporia otvorenú komunikáciu a zároveň aj pocit otvorenosti v miestnosti.

Nalepte si na chladničku zoznam toho, čo chcete

Rastliny a príroda sú zdrojom energie, o tom niet pochýb. Čím viac prírodných a rastlinných prvkov u seba doma budete mať, tým viac čistého vzduchu a pozitívnej energie do nej dostanete. Môžete ich pridať v podobe rôznych dekorácií a doplnkov – na ich nákup môžete využiť napríklad naše zľavové kódy a kupóny. Prečistite aj vzduch, nielen vetraním. Môžete si domov zaobstarať prírodné osviežovače vzduchu, esenciálne oleje alebo vonné sviečky. Posledným krokom k naplneniu feng šuej je spísať si svoje osobné a rodinné ciele a vystaviť ich na viditeľné miesto. Môžu to byť vaše novoročné predsavzatia. Ich zviditeľnenie vám pomôže zamerať sa na to, čo chcete spoločne dosiahnuť v novom roku.