Naftové ohrievače – najvhodnejšia voľba na stavbu

Stavby si vyžadujú nie len odborníkov ale aj priaznivé počasie. Kým odborníkov môžete zohnať, priaznivé počasie si nevybavíte. Sychravé a upršané dni vedia spomaliť postup každej stavby a pokiaľ nechcete stráviť čas ničnerobením a čakaním na teplejšie dni mali by ste sa obzrieť po vhodnom ohrievači na stavbu.

Medzi najvhodnejšie ohrievače tohto typu sa radia naftové ohrievače. Oproti iným typom ohrievačov majú niekoľko výhod
• nepotrebujete elektriku na to aby ste ich sprevádzkovali, môžete ich použiť aj v hrubých stavbách, kde ešte nie je urobený elektrický rozvod.
• sú mobilné a môžete ich premiestniť práve tam kde potrebujete ( nie ste obmedzovaní dĺžkou kábla, hmotnosťou ohrievača a pod.)
• z finančného hľadiska ide o jeden z najlacnejších spôsobov vykurovania stavieb
• nafta je dostupná surovina.

Naftové ohrievače – najvhodnejšia voľba na stavbu
Naftové ohrievače – najvhodnejšia voľba na stavbu (zdroj: unsplash.com)

Priame či nepriame spaľovanie

Ak sa rozhodnete aj napriek nepriaznivému počasiu pokračovať v stavbe a rozhodnete sa zaobstarať si naftový ohrievač stretnete sa s dvoma typmi.

Naftový ohrievač s nepriamym spaľovaním

Splodiny, ktoré pri ohrievaní vznikajú sa odvádzajú mimo vyhrievaného priestoru, do ktorého sa dostáva len ohriaty vzduch- Vďaka tomu môžete tento ohrievač používať v miestnostiach s pohybom osôb. Okrem stavieb ich môžete použiť aj v priemyselných halách, dielňach alebo skladoch.

Naftový ohrievač s priamym spaľovaním

Horúci vzduch sa do priestoru dostáva aj so splodinami, ktoré vznikajú pri spaľovaní nafty. Práve tento typ je ideálny pre použitie na stavbev priestoroch kde sa dostatočne vetrá (počas vykurovania spaľujú kyslík, vetranie je naozaj dôležité).

Výkon verzus cena

Naftový ohrievač s priamym spaľovaním je najvhodnejším druhom ohrievača na stavbu. Produkuje horúci vzduch a jeho prevádzka vašu peňaženku zaťaží naozaj minimálne.
Priaznivá je aj obstarávacia cena naftových ohrievačov s priamym spaľovaním s ohľadom na výkon.
Pokiaľ ale potrebujete vyhriať uzavretý priestor v ktorom sa pohybujú ľudia je lepšie investovať do naftových ohrievačov s nepriamym spaľovaním.

Zdroj: https://www.profesionalni-topidla.cz/, https://cs.wikipedia.org