Drevo v kúpeľni? Vždy len masívny lakovaný nábytok

Drevená kúpeľňa pôsobí atraktívne. Môžete si zvoliť drevenú podlahu alebo obklad stien v kúpeľni. Drevo si však zakaždým vyžaduje špeciálnu úpravu. Na zníženie účinkov vlhkosti. Najvhodnejší je exotický teak sa predtým používal na stavbu lodí a stretol sa s vodou.

Drevo v kúpeľni? Vždy len masívny lakovaný nábytok
Drevo v kúpeľni? Vždy len masívny lakovaný nábytok

Aké drevo je najlepšie?

Ak je vo vašej kúpeľni vlhkosť pernamentne viac ako 50 percent zvoľte iný materiál. Drevo tiež vyžaduje starostlivosť – ročne ho natrite ochranným olejom a udržujte ošetrené. Vo vlhkom prostredí kúpeľne sa osvedčilo predovšetkým tmavé a tvrdé exotické drevo. Okrem najznámejších druhov wenge a teak. Medzi menej známe patrí maçaranduba, ipê, jatobá či muiracatiara.

Z našich drevín použite dub, smrekovec, javor, agát, mahagón. Na výrobu drobných kúpeľňových doplnkov sa najčastejšie používa bambusové drevo. Potrebný materiál či náradie kúpite aj online. Na stránkach http://www.zlavovy-kod.sk/ sú zľavy a zľavové kódy pre stovky eshopov, nakúpiť tak môžete so zľavou a lacnejšie.

Samotný nábytok môže byť vyrobený z masívu, to je najlepšie. Ďalej z drevotrieskových dosiek olepených dyhou alebo laminovaných dosiek. Pod vplyvom vlhkosti sa nábytok skrúca, preto zvoľte nábytok z celodrevených dosiek, ktoré sú pod tlakom lepené z menších častí. Takto zvýšite odolnosť voči vlhku a objemovým zmenám.

Pri návrhu môže pomôcť počítačová vizualizácia. Program na kreslenie vám v tomto perfektne poslúži.

Foto: unsplash.com