Myslíte, že pre dvoch sa jedálenský stôl neoplatí? Omyl!

Ak raňajkujete po stojačky, obed si dáte v práci a večeru narýchlo zjete pred televízorom, vášmu partnerskému životu to určite neprospieva. Zdieľanie jedla je totiž jednou z najdôležitejších aktivít, pri ktorých budujete svoj vzťah a zároveň neubližujete ani svojmu zdraviu. Hovoríte, že pre dvoch sa neoplatí ani variť, nie to ešte kupovať stôl? Presvedčíme vás o opaku!

Myslíte, že pre dvoch sa jedálenský stôl neoplatí? Omyl!
(zdroj: unsplash.com)

Vymerajte si to

Aj stôl pre dvoch musí mať svoju minimálnu dĺžku – je to 75 cm. To v prípade, že si potrpíte na minimalistické stolovanie, pretože okrem dvoch tanierov sa už naňho viac nezmestí. Ak chcete investovať do skutočného stolovania, kúpte si štvorcový stolík s dĺžkou 85 až 90 cm. V prípade, že chcete stôl využiť aj pre prípadné návštevy a budete pri ňom aj štyria, rozmery sú minimálne 110 cm na 60 cm. Aby ste mohli pohodlne odsunúť stoličku a usadiť sa, potrebujete 55 cm od hrany stola (v prípade, že za vami nebude stena, inak treba nechať na odsúvanie stoličky aspoň 70 cm).

Nič ťažké a tmavé

Výhodným riešením, ako si zariadiť jedáleň pre dvoch, sú určite aj sklápacie, vyklápacie či výsuvné stolíky. Myslite však aj na stoličky, ktoré by v takom prípade tiež mali byť skladacie alebo stohovateľné. Dôležitý je aj materiál, pretože ak zvolíte v kuchyni menších rozmerov drevený stôl a stoličky v tmavých farbách, malý priestor to ešte viac opticky pohltí. Ideálne sú okrúhle tvary, subtílne línie a ako materiál sklo alebo kov. Štvorcový stôl má ale tú výhodu, že ho môžete umiestniť do rohu miestnosti a ušetríte priestor. Samozrejme, stavte na ľahké konštrukcie, ktoré sú v prípade presúvania veľmi praktické.

Zasúvateľné stoličky

Nezabudnite ani na vhodné osvetlenie. Nepotrebujete žiaden starodávny luster – v prípade malých stolov vám lepšie, ako závesné, poslúžia nástenné svietidlá. A aby sme nezabudli ani na už spomínané stoličky, myslite na to, že stôl môže byť akokoľvek prakticky umiestnený a malý, priestor v kuchyni vám neušetrí, ak k nemu postavíte dve stoličky, ktoré budete musieť obchádzať. Prispôsobte teda ich rozmery stolu, aby sa vošli pod neho, prípadne im nájdite iné miesto, na ktorom nebudú zavadzať.