Bambus šťastia v interiéri. Aký vybrať a ako na jeho pestovanie 

Bambusy pôsobia exoticky, či už v byte alebo v záhrade. Môžete sa zariadiť v ázijskom štýle. Samozrejmosťou sú pre moderné domácnosti, či už do trávnika ako solitéry, k vodným plochám alebo do úzkych záhonov pri múroch. Dnes si povieme o tom, ako ho vybrať a ako na jeho pestovanie ak ide o interiéri.

Bambus šťastia v interiéri. Aký vybrať a ako na jeho pestovanie 
Bambus šťastia v interiéri. Aký vybrať a ako na jeho pestovanie 

Symbol šťastia a odvahy

Niektoré bambusy ako Phyllostachys, Pleioblastus či Sasarastú rýchlo a ohrozujú iné domáce druhy. Uprednostnite redšej zasedenie do pevnej nádoby pre ohraničenie koreňov. Bambus šťastia patrí medzi palmy, čo napovedá i jeho vzhľad. Táto rastlina sa stala symbolom šťastia a odvahy, a vhodným darom pre priateľov.

Ako na jeho pestovanie

 
Pri pestovaní máte na výber dva spôsoby pestovania. Môžete bambus umiestniť do klasického substrátu v kvetináči alebo do vody. Ak sa rozhodnete pre vodu, musíte zabezpečiť kamienky. Práve kamienky dokážu poskytnúť rastline stabilitu a vhodné podmienky na vývoj, teda ak ju budete pravidelne zalievať.

Substrát je vhodnejším domovom pre túto rastlinu. Napriek tomu, že nepôsobí tak atraktívne ako kamienky, určite ponúka lepšiu výživu. Vhodnou zmesou substrátu je kombinácia z piesku, rašeliny a hliny.